top of page
IMG_0104.JPG

Psychoterapia

dla osób dorosłych, które przeżywają problemy osobiste lub kryzysy, znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, chcą uwolnić się od "bagażu" z przeszłości  albo swobodniej rozwijać się w swoim byciu czy bardziej świadomie żyć. Dla osób, które potrzebuję uznania siebie takim, jakim są jako istoty emocjonalne, seksualne, cielesne, inteletualne, materialne i duchowe.

Albo po prostu chcą porozmawiać o tym, co jest dla nich ważne / trudne / wstydliwe / wątpliwe / radosne / bolesne / smutne / dziwne / zaskakujące / niezrozumiałe itd.

Po co Tobie psychoterapia?

 

Po to, by nie tylko skupiać się na przetrwaniu kolejnego dnia i nocy. Ale by mieć radość z życia. By zaleczyć rany a ból i lęk zamienić na swoje cenne doświadczenie. Tak, by korzystać z tego, co przeżyłaś / przyżyłeś.

By lepiej rozumieć i czuć siebie i innych. By być obecną / obecnym w swoim życiu i brać w nim udział.

 

Zmień to na co masz wpływ i pogódź się z tym , na co nie masz wpływu. Oraz naucz się odróżniać jedno od drugiego.

 

Ja proponuję Ci swoje towarzystwo i wsparcie w tej drodze.

Psychoterapia jest dla mnie drogą na skróty - to samo można osiągnąć innym rodzajem pracy nad sobą, np.: medytacją, pracą z ciałem. To, co wyróżnia psychoterapię, to towarzystwo kogoś uważnego i zzangażowanego - nie idzie się tą drogą samemu.  To istotne, bo łatwo się na niej pogubić, utknąć w zranieniach i iluzjach. A ja jestem po to, by jak trzeba wesprzeć albo urealnić, nazwać rzeczy po imieniu,  podać chusteczkę i pośmiać się serdecznie z Tobą.

 

Ktoś może powie, że to nic takiego, ale ja powiem, że jest lżej, gdy na drodze uzdrawiania siebie ktoś życzliwy idzie obok. 

 

 

Prowadzę:

 

konsultacje “tu i teraz” - mają pokazać osobie, gdzie jest relacyjnie, zawodowo, rodzinnie,  zdrowotnie, rozwojowo i ustalić, czy to jej odpowiada - jeżeli tak, to nazwać mocne strony i je wzmacniać. A jeżeli nie odpowiada, to opracować plan zmian (tych realnych) i poszukać sojuszników w ich urzeczywistnieniu; spotkania trwają kilka miesięcy;

poradnictwo psychologiczne - dotyczy problemów i trudności zgłaszanych przez osobę oraz mojego wsparcia w wypracowywaniu przez nią rozwiązania; spotkania trwają kilka miesięcy;

pogotowie kryzysowe - to wsparcie i pomoc w sytuacjach nagłych i stresujących, którym towarzyszą intensywne emocje lub zamrożenie;

psychoterapię  długoterminową - cotygodniowe spotkania długoterminowe (minimum rok), których celem jest uzdrowienie traumatycznych doświadczeń z przeszłości. To także rozpoznanie swojego schematu realcji i reagowania na różne wydarzenia, by wypracować zmiany zgodne ze świadomymi oczekiwaniami osoby w terapii. I co najważniejsze celm terapii jest przywrócenie ekspresji wszystkich uczuć, tak by doświadczać radości z bycia sobą, bycia w ciele i bycia z drugim człowiekim;

terapię par / małżeństw - spotkania dwojga ludzi żyjących ze sobą w miłosnej realcji; celem spotkań może być chęć rozwiązania trudnych spraw albo konfliktu, lepsze rozumienie siebie, poprawa komunikacji, rozmowa o potrzebach obydwu stron, czy podjęcie decyzji co dalej z nami? Albo wsparcie w ciężkim dla pary / małżeństwa momencie  - takim jak: choroba jednego z partnerów, choroba dziecka, śmierć kogoś z rodziny). Spotkania odbywają się regularnie co tydzień, lub co dwa tygodnie przez kilka do kilkunastu miesięcy.

 

 

Formy:

 

spotkanie indywidualne trwa 50 minut i kosztuje 250 zł.

Istnieje możliwość spotkania w Twoim domu, szpitalu (dojeżdżam w obrębie Warszawy)

spotkanie trwa 60 minut i kosztuje 350 zł;

 

indywidualne porady psychologiczne on-line dla osób dorosłych

sesja 50 minutowa kosztuje 250 zł.

Istnieje możliwość płatności w euro: 50 minut - 60 €.

 

terapia par / małżeństw -  sesja trwa 75 minut i kosztuje 400 zł.

bottom of page