top of page

Ćwiczenia TRE (Tension and Trauma Releasing Exercises)

to zestaw ćwiczeń fizycznych uwalniających z ciała napięcia mięśniowe. A więc można odreagować emocje, stres czy traumatyczne wydarzenia, które mamy zablokowane w ciele. 

Dostępne są pakiety na indywidualne sesje ćwiczeń TRE:

4 sesje - 900 zł zamiast 1000 zł;

8 sesji - 1700 zł zamiast 2000 zł.

Ilość pakietów ograniczona. Płatność całej kwoty przed pierwszą sesją.

 

Twórca tej metody dr David Berceli od 22 lat jeździ po świecie i pomaga ofiarom wojen, klęsk żywiołowych i kataklizmów w powrocie do równowagii fizycznej i psychicznej. Metoda ta czerpie z Analizy Bioenergetycznej dr Alexandra Lowena oraz na naturalnej mądrości ciała, które gdy mu pozwolić samo chce powrócić do homeostazy i odreagować napięcia.

“Zasadniczym elementem powodzenia w leczeniu traumy jest aktywacja naturalnego mechanizmu uwalniania nagromadzonej energii, który powoduje odprężenie ciała.”

 

Ćwiczenia te są łatwe i wystarczy kilka sesji żeby je opanować i samodzielnie stosować w celu wywołania w ciele naturalnych drżeń mięśni i uwolnienia emocji (zablokowana energia).

Przypomnij sobie sytuację, gdy pod wpływem nerwów czy stresu trzęsły Ci się ręce albo drżały kolana ze strachu. A Ty próbowałeś / próbowałaś opanować to za wszelką cenę. To Twoje ciała uruchomiło mechanizm radzenia sobie z nadmiarem emocji i napięcia.

 

Korzyści ze stosowania ćwiczeń TRE:

łatwość nauki: każdy może nauczyć się tych ćwiczeń a ich skuteczność często można odczuć natychmiast;

naturalny środek zaradczy: w pewnych okolicznościach można korzystać z tych ćwiczeń jako sposobu na zminimalizowanie stresu, który aktualnie przeżywamy;

samodzielne stosowanie i diagnoza: można samemu nauczyć się samodiagnozwania stopnia napięć i ich rodzaju pod wpływem stresowych i/lub traumatycznych zdarzeń;

codzienna gimnastyka: można je włączyć do naszego codziennego zestawu ćwiczeń i używać do uzdrawiania traum i przeciwdziałania napięciom w ciele;

szybkie przywrócenie zdolności leczenia: pomagają odtworzyć poczucie bezpieczeństwa w ciele i ułatwiają zintegrowany proces uzdrawiania;

uzupełniają i pogłebiają proces terapeutyczny - jeśli korzystasz z psychoterapii indywidualnej czy grupowej;

 

Sesja indywidualna ćwiczeń TRE - trwa 50-60 minut i kosztuje 250 zł (zalecane minimum 4 sesje).

David Berceli “Zaufaj ciału”  - książka wydana przez Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej Joanny Olchowiak, Koszalin 2011.

bottom of page